Kamēr vēl Latvijā nav sākusies sniegota un balta ziema, rītos un vakaros ir krēslaini tumšs, kas krietni apgrūtina redzamību. Tumšajos periodos mēs visi esam līdzatbildīgi satiksmes dalībnieki. Tādēļ, iestājoties tumšajam laikam, mums ir jāgatavojas īpaši – iegādājoties apģērbu ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošās vestes. Sabiedrībā ir jāmaina attieksme un jāatceras, ka ja es redzu, vēl nenozīmē, ka redz mani. Vecākiem jādomā arī par savu bērnu drošību – iegādājoties apģērbu ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem vai atstarojošo vesti un jāseko līdzi, lai tas arī tiktu lietots.
Gājējiem jāņem vērā, ka automašīnu tuvās gaismas apgaismo tikai 25-50 metrus, savukārt tālās līdz 150 metriem, tādejādi gājēji, lai sevi pasargātu ir jālieto gaismu atstarojošas vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem, kā arī jāievēro satiksmes noteikumus. Apģērbs ar atstarojošiem elementiem vai atstarojošā veste ir jālieto, lai ceļu satiksmes dalībnieki labāk varētu viens otru pamanīt, piemēram, lai autovadītāji varētu pamanīt gājējus un velosipēdistus, lai velosipēdisti varētu pamanīt gājējus. Šādi elementi jālieto ne tikai cilvēkiem, bet arī, piemēram, suņiem, velosipēdiem, bērnu un invalīdu ratiņiem.
Atcerieties, ka par atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošajiem elementiem nelietošanu pašvaldības policija piemēros administratīvo sodu. Par šo noteikumu neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no septiņiem līdz trīsdesmit euro.
Ādažu pašvaldības policija vēlas vēlreiz atgādināt, ka pieaugušajiem ir jāatceras – bērni mācās no pieredzes un no pieaugušajiem, it īpaši no saviem tuviniekiem un autoritātēm! Vienmēr ar savu rīcību jārāda pareizs piemērs. Ja Jūs iekāpjot automašīnā nepiesprādzējaties, tad to arī mācās Jūsu bērns. Ja Jūs nelietojat atstarotāju, tad arī bērni nesapratīs vajadzību šādam elementam.
Ņemot vērā, ka dienas paliek īsākas, bet naktis garākas un krēsla iestājas agri, būtu lietderīgi ar bērnu pārrunāt dažādas situācijas. Diemžēl mēs nevaram vienmēr būt blakus savam bērnam un pasargāt viņu. Tādēļ, der ar bērniem pārrunāt situācijas un kā būtu jārīkojas gadījumos, kad svešinieks uz ielas uzsāk sarunu un piedāvā bērniem aizraujošas lietas. Par visu jārunā jau iepriekš, neatkarīgi no tā, vai kaut kas ir noticis. Bērnam nav pieredzes, tāpēc ir jāiemāca, jāizskaidro un jāizstāsta, lai bērns neapjuktu nezināmās situācijās. Bērniem jāatgādina ik pa laikam kā tad īsti rīkoties, ja tuvojas svešs cilvēks un piedāvā kādu našķi vai aizraujošu lietu. Bērnam nav jābūt pieklājīgam, bērns drīksti pateikt – es negribu ar jums runāt, es neiešu, es nerunāšu, man mamma neļauj, ejiet prom! Ja svešais bērnam tuvojas, jāatkāpjas trīs soļi lēnām un tad labi ātri jāskrien prom. Nevis jātēlo, ka viss ir kārtībā. Bērnam vajadzētu izstāstīt, ka var ieiet kafejnīcā, veikalā, iet klāt uzticama izskata pieaugušajam, piemēram, tantei ar bērniņu. Paskatīties apkārt, vai nav policista, vai kaut kur nestāv ātrās palīdzības mašīna. Pieskriet klāt un pateikt, ka seko kāds svešs cilvēks. Māciet nekautrēties, būt drošam. Ja kāds bērnu aiztiek vai pieskaras, droši ir jākliedz – liec man mieru, nenāc pakaļ! Ja bērnu velk mašīnā, tad ir jākliedz, cik vien spēka, ir jāsit un jākož, jāpretojas, cik vien var! Censties pievērst apkārtējo cilvēku uzmanību. Bērns ir jāmāca, ka svešās mašīnās kāpt nedrīkst, lai arī piedāvā konfektes, rotaļlietas vai aizvest paskatīties mazus kaķīšus vai sunīšus. Nekādā gadījumā nekāpt svešā mašīnā! Jāpārliecinās, vai bērns zina visvajadzīgāko numuru – 112. Zvanot uz 112 ir iespēja lūgt savienot ar Ādažu pašvaldības policiju, kura nekavējoties reaģēs un izbrauks uz jebkuru aizdomīgu situāciju.