Vārda dienu svin: Emanuels, Arnolds / 01.12.2022

booked.net

Jaunumi

Tēma - Eiropas jaunatnes gads, līdzdalības demokrātija. Eiropas kultūras mantojums. Eiropas klubiem – 20
Dalībnieki: Ādažu vsk., Rīgas 25.vsk.;  Rīgas 10.vsk.;  Bauskas ģimn., Dobeles ģimn., Engures vsk., Salas vsk.

Informācija

anglu val Pieriga3. novembrī norisinājās angļu valodas valsts 52. olimpiādes 2. posms - Pierīgas novadu apvienības skolu 10. – 12. klašu skolēniem. Priecājamies un apsveicam Ādažu vidusskolas skolēnus ar augstajiem sasniegumiem!

II vieta
   Olha Teriaieva (11.c)

III vieta
   Edgars Allers (10.c)
   Paula Tāluma (12.c)

Atzinība
   Adrians Nemmiks (12.a)
   Kristaps Pērkons (12.a)
   Elizabete Tīna Gulbe (12.c)

Apsveicam angļu valodas skolotāju Lindu Kalniņu!

Danijas vestnieks2022.gada 22.novembrī Ādažu vidusskolā viesojās Dānijas karaliskais vēstnieks Latvijā Flemming Stender kopā ar vēstniecības darbiniekiem. Vizītes mērķis bija ne tikai tikšanās mūsu skolā, bet arī Ādažu novada pašvaldībā un mūsu novadā esošajos dāņu uzņēmumos.
Vēstnieks iepazinās ar mūsu skolas telpām, ikdienas darbu un skolas tradīcijām, kuru liecinieki- foto izstādes- apskatāmi ikvienam skolas 2.stāvā aplī. Viņu patīkami pārsteidza mūsu skolas bagātīgais skolēnu skaits un sakoptā vide. Vēstnieks atzīmēja, ka vizuālie sienu noformējumi, viņaprāt, skolu padara īpaši personalizētu. Gaiteņos izvietotie Erasmus+ projektu plakāti un dekori ļāva izcelt mūsu skolas aktīvo dalību starptautiskos projektos un pedagogu iesaistīšanos savas izglītības pilnveidē.
Vēstnieks tikās ar 12. un 11.klašu skolēniem un iepazīstināja ar sava darba ikdienu, pienākumiem un diplomātu lomu valstu savstarpējās attiecībās. Skolēni arī uzdeva jautājumus par Dāniju, tās sabiedrību, tradīcijām. Īpaši izcelti tika vides jautājumi- velosipēdu izmantošana ikdienā un to popularitāte Dānijā, kā arī vēja enerģijas izmantošana Dānijā, kas ir piejūras valsts un kurai pieder viens no lielākajiem vēja parkiem Eiropā. Nobeigumā tika izspēlēta interaktīva viktorīna un uzvarētājs ieguva balvu- dāņu autora tulkotu grāmatu latviski kopā ar īpašo atzīmi- piemiņas karti- no Dānijas karaliskā vēstnieka Latvijā.

Angļu valodas skolotāja Linda Kalniņa

1 DD34A200 5EBD 4F3A 8FBF EE00B267CB97Ādažu vidusskolas PII bērni, Latvijas dzimšanas dienai gatavojoties, izzināja Latvijas Valsts simbolus – himnu, karogu, ģerboni un savas valsts, pilsētu un novada vērtības. Arī šogad bērni cepa cepumus, gatavoja kūkas sarkanbaltsarkanos toņos, Latvijai dāvāja dziesmas un radošus darbiņus, iepazina latvju rakstus un tautastērpus. Svētkos ar lielu lepnumu tika dziedāta Latvijas himna un pie apģērba sprausta lentīte Latvijas karoga krāsās. Foto

WhatsApp Image 2022 11 13 at 16.10.119. novembrī 11.a klase devās mācību ekskursijā uz Melngalvju namu. Apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja apskatīt Melngalvju nama pagrabus, kuri glabā gan Rīgas, gan Melngalvju brālības vēstures peripetijas. Jaunieši iejutās viduslaiku atmosfērā, izmēģināja bruņinieku tērpa svaru, izvingrināja roku Melngalvju biedra monētas izkalšanā, kā arī uzzināja daudz jauna par pagātnes notikumiem. Un, protams, pabija nama krāšņajās telpās, kur mūsdienās kādu brīdi strādājuši arī mūsu Valsts prezidenti un kur šodien tiek rīkoti grezni pasākumi gan pašmāju, gan ārzemju viesiem.
Paldies “Latvijas skolas somas” projektam par šo skaisto notikumu!

b2f217. novembrī Ādažu vidusskolā norisinājās Latvijas Republikas Satversmei veltīta viktorīna, ko organizēja sociālās un pilsoniskās jomas katedra. Satversmes simtgadi atzīmējot, tika aicinātas šajā viktorīnā piedalīties 9.-12. klases.
Viktorīnas uzvarētāji:
9.klašu grupā - 9.c klase, kuru pārstāvēja Anna Fiļipjonoka, Annika Tilgase un Beāte Vītoliņa.
10.klašu grupā – 10.c klase, kuru pārstāvēja Kerija Kaminska, Artūrs Meržans, Ričardas Sargautis un Aleksis Sprincis.
11.klašu grupā – 11.b klase, kuru pārstāvēja Kristiāns Bobrovskis, Natālija Kamina un Kristers Piševs.
12. klašu grupā – 12.b klase, kuru pārstāvēja Mārtiņš Kronbergs, Arvils Dauksts, Kristers Burka un Līna Telma Leihnere
Apsveicam uzvarētājus!

1 0221117 091547Mums ticis viszilākais ezers
Un rudākais rudzu lauks.
Visbaltākā bērzu birze,
Vismelnākais rupjmaizes klaips.
Un tieši Latvijai ticis
Vissvētākais debesu jums,
Jo savu visskaistāko zemi
Dievs ir atdevis mums.
           /L.Vāczemnieks/

Foto

0 20221117 133154 CopyRudenīgi sārtās kļavas, pa vējam aizpūtušas savas lapas, rasā piemirkušas pļavas, pakalni un upes straujas, līču loču skaistā Gauja - tā ir mūsu Latvija - šeit ir mūsu Ādaži!
Ar domām par Latviju, esam aizvadījuši pēdējās 2 nedēļas - veidojām rotājumus telpām un rakstu joslas logos. 4. klašu skolēni piedalījās radošajās darbnīcās, kurās bija izzinošas viktorīnas, gan arī tapa "vēlējumu ceļš" uz mazām sirsniņām. 1. un 2. klasēs konkurss "Erudīts". 3. un 4. klases rakstīja vēstuli skolas vadībai svētkos. Uz pašu svētku sliekšņa sākumskolā izskanējuši 4 koncerti, kas bija liels piedzīvojums kora dziedātājiem, dejotājiem, dzejas kompozīcijas dalībniekiem un visiem kopā. Vēl ilgi atskaņas varēja dzirdēt skolas gaiteņos.
Lai gaiši un sirsnīgi svētki visiem!
Ar mīlestību Latvijai! Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes. Lasīt vairāk

Piekrītu

SĪKDATŅU POLITIKA

Informācija par Pārzini

Pārzinis – Ādažu novada pašvaldība, Reģ.Nr. 90000048472, Jur.adrese: Gaujas iela 33A, Ādaži, Ādažu novads, LV-2164; e-pasts: dome@adazi.lv

Pārziņa iecelts datu aizsardzības speciālists – Dagnija Baldiņa, sert.Nr.502, izsniegts 17.05.2018. Ja jums ir kādi jautājumi vai sūdzības par Ādažu novada pašvaldības veikto personas datu apstrādi, Jūs varat nosūtīt e-pasta ziņojumu mūsu datu aizsardzības speciālistam uz: e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Vispārīga informācija par sīkdatnēm

Pārzinis, savā tīmekļa vietnē: https://www.adazuvidusskola.lv/ izmanto sīkdatnes, par to informējot  tīmekļa vietnes lietotājus un apmeklētājus šajā politikā.

Sīkdatnes izmanto, lai nodrošinātu vietnes funkcionalitāti (valodas izvēle, lapas adaptācija iekārtas izšķirtspējai, karšu un mediju platformu integrēšana, u.c.), uzlabotu tīmekļa vietnes lietošanas ērtumu, vāktu un apkopotu statistiku par vietnes satura popularitāti, apskati un dalīšanos sociālajos tīklos.

Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, kas saglabājas apmeklētāja iekārtā (dators,  planšete, viedtālrunis) tīmekļa vietnes apmeklējuma laikā. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes darbojas kā  identifikators pēc kura vietne atpazīst apmeklētāja iekārtu nākamajās apmeklējuma reizēs, tai skaitā sīkdatnes palīdz atjaunot jūsu iestatījumus vietnē, uzlabo vietnes lietošanas ērtības.

Kādas sīkdatnes izmanto?

Pārziņa vietnē  tiek izmantotas divu veidu sīkdatnes – nepieciešamās (funkcionālās) un statistiskās. Apmeklējot vietni, Jūsu pārlūkprogramma tās saglabā. Nepieciešamās sīkdatnes ir obligātas un nav atslēdzamas, jo tās nodrošina vietnes pamatfunkcijas: vietnes valodas izvēli, sīkdatņu funkcionalitātes pieejamības pārbaudi un sīkdatņu piekrišanas statusu (funkcionālās/statistiskās) saglabāšanu, vietnes sistēmas reģistrēto lietotāju autentifikāciju un redaktora paneļa iestatījumus. Šīs sīkdatnes neuzkrāj nekādus personiski identificējamus datus. Sīkdatnes netiek izmantotas, lai nereģistrētus apmeklētājus personīgi identificētu. Pārziņa tīmekļa vietnēs sīkdatnes tiek izmantotas tikai un vienīgi nolūkam, kas minēts šajā sīkdatņu politikā.

Pārziņa vietnēs tiek izmantotas arī trešo pušu sīkdatnes (statistiskās), kuras Jūsu pārlūkprogrammā saglabā integrēto pakalpojumu sniedzēja Google (Youtube) servisi – kartes, video. Šīs sīkdatnes palīdz analizēt un saprast, kā Jūs izmantojat šo tīmekļa vietni, saglabāt lietotāja vietnes iestatījumus un nodrošināt atbilstošu saturu. Statistikas sīkdatnes Jūsu pārlūkprogrammā tiek saglabātas tikai un vienīgi ar Jūsu piekrišanu – ieslēdzot Sīkdatņu vadības panelī attiecīgo sīkdatni vai kategoriju. Jūs varat atteikties no šīm sīkdatnēm, taču tas var ietekmēt Jūsu pārlūkošanas iespējas. Piemēram, ja neatļausiet Google Maps sīkdatnes, netiks precīzi attēlota karte; ja neatļausiet Youtube sīkdatnes, netiks rādīti informācijas tēmai pielāgoti video.

Izmantojot tīmekļa vietni, jūs  apliecināt, ka esiet iepazinies ar šo Sīkdatņu politiku un to, ka šajā tīmekļvietnē ievietotās analītiski statistiskās sīkdatnes tiek izmantotas ar mērķi uzlabot pakalpojumu kvalitāti, pildot Valsts pārvaldes iekārtas likuma 10. pantā nostiprinātos valsts pārvaldes principus, ka valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai, kā arī valsts pārvaldes pienākumu uzlabot sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti, vienkāršot un uzlabot procedūras fizisko personu labā.

 

Kādas sīkdatnes, kādiem mērķiem mēs izmantojam un cik ilgi tiek glabāti Jūsu dati?

SĪKDATNE

ILGUMS

APRAKSTS

_ga

24 mēneši

Sīkdatne _ga, ko instalē Google Analytics, aprēķina apmeklētāju, sesiju un kampaņu datus, kā arī seko vietnes lietojumam vietnes analītikas pārskatam. Sīkdatne saglabā informāciju anonīmi un piešķir nejauši ģenerētu numuru, lai atpazītu unikālos apmeklētājus.

_gat

1 minūte

Google izmanto, lai ierobežotu pieprasījumu intensitāti.

_gid

24 stundas

Google lieto šo sīkdatni, lai atšķirtu lietotājus. Nepieciešama tīmekļvietnes apmeklējuma analīzei.

16fb0ed2d99204aa462900fb55330101

   

Jūsu informācijas koplietošana

Pārzinis nenodod Jūsu personas datus trešajām personām vai starptautiskajām organizācijām, izņemot gadījumos, kas minēti šajā privātuma paziņojumā. Jūsu personas dati netiek profilēti, kā arī, netiek pieņemti automatizēti lēmumi.

Drošība

Jūsu informācijas drošība ir svarīga, un Pārzinis izmanto saprātīgus drošības pasākumus, lai novērstu Jūsu informācijas zaudēšanu, ļaunprātīgu izmantošanu vai nesankcionētu grozīšanu vietnes sistēmā. Tomēr, ņemot vērā IT videi raksturīgos riskus, nevar garantēt pilnīgu drošību un līdz ar to nevar nodrošināt vai garantēt drošību jebkurai informācijai, ko jūs iesūtāt, un, to darot, Jūs apzināties savu risku.

Trešo pušu saites un Jūsu informācijas izmantošana

Vietne var saturēt saites uz citām vietnēm, kuras Pārzinis neuztur. Šis privātuma paziņojums neattiecas uz trešo pušu darbībām, ieskaitot trešās personas, kas izmanto jebkuru tīmekļa vietni vai pakalpojumu, kas var būt pieejams, izmantojot saiti Pārziņa vietnēs. Iesakām pārskatīt katras apmeklētās vietnes privātuma politiku. Pārzinis nekontrolē un neuzņemas atbildību par saturu, privātuma politiku trešo pušu vietnēs vai pakalpojumos.

Jūsu tiesības

Atkarībā no spēkā esošajiem tiesību aktiem Jums ir tiesības piekļūt Jūsu personas datiem, tos labot vai dzēst, saņemt savu personas datu kopijas, ierobežot vai iebilst pret Jūsu datu aktīvu apstrādi, lūgt mums koplietot (nosūtīt) savu personisko informāciju citam subjektam, atsaukt jebkādu piekrišanu, ko Jūs sniedzāt, lai apstrādātu Jūsu datus, tiesības iesniegt sūdzību likumā paredzētajā kārtībā uzraugošajā iestādē un citas tiesības, kas var būt būtiskas saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Lai šīs tiesības realizētu, rakstiet e-pastu: dome@adazi.lv, ar norādi “Datu aizsardzības speciālistam”.

Ņemiet vērā, ka, ja neļaujat apkopot vai apstrādāt vietnes darbībai nepieciešamos personas datus vai atsaucat piekrišanu tos apstrādāt vajadzīgajā nolūkā, Jūs, iespējams, nevarēsit piekļūt pakalpojumiem, kuriem Jūsu informācija tika pieprasīta, vai izmantot tos.

Atteikšanās no sīkdatņu izmantošanas

Sīkdatņu iestatījumus Jūs varat mainīt jebkurā laikā savā interneta pārlūkprogrammā vai izmantojot Pārziņa tīmekļa vietnēs esošo sīkdatņu vadības paneli, kuru Jūs varat atrast tīmekļa vietnes kājenē (footer). Turpat pieejama Sīkdatņu politika.

Bez tam, Jūs varat mainīt pārlūkprogrammas iestatījumus, aktivizējot savā pārlūkprogrammā funkciju, kas ļauj noraidīt visus sīkdatņu saglabāšanas priekšlikumus. Šos iestatījumus Jūs varat atrast savas interneta pārlūkprogrammas izvēlnēs "iespējas" vai "preferences". Tāpat arī Jūs varat izdzēst jau saglabātās sīkdatnes.

Noderīga informācija par sīkdatnēm

Tīmekļa pārlūkprogrammas ļauj lietotājiem kontrolēt, kādas sīkdatnes tiek saglabātas, taču katra pārlūkprogramma darbojas nedaudz savādāk. Apskatiet šos norādījumus, lai uzzinātu, kā dzēst un pārvaldīt sīkfailus savā pārlūkprogrammā.

            Vairāk informācijas, kā kontrolēt sīkdatnes atbilstoši ierīces pārlūkprogrammai, var atrast tīmekļvietnē: www.aboutcookies.org

Informācija par sīkdatņu izmantošanu ir sagatavota, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 (2016. gada 27. aprīlis) par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) prasībām un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2002/58/EK (2002. gada 12. jūlijs) par personas datu apstrādi un privātās dzīves aizsardzību elektronisko komunikāciju nozarē (direktīva par privāto dzīvi un elektronisko komunikāciju) prasībām.

Search