Vārda dienu svin: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis / 29.09.2023

booked.net

Jaunumi

01 SoANO Starptautiskās miera dienas ietvaros klubs “Mazie eiropieši” aicināja piedalīties basketbola soda metienu sacīkstēs, kurā piedalījās 50 komandas no 5.-12. klasei.
Šodien, 26. septembrī, savukārt Eiropas sporta nedēļas sakarā norisinājās sacensību uzvarētāju pasludināšana un balvu pasniegšana. Kā galvenais viesis un balvu pasniedzējs, bija Mārcis Osis - Latvijas U-23 vīriešu izlases Eiropas kausa 3x3 basketbola bronzas medaļas ieguvējs un Nacionālā kausa 2023 sudraba medaļas ieguvējs. Mārcim bija tas gods ierasties un pasniegt balvas vietā, kurā pavadīja savus skolas gadus. Pasākumu vadīja Jānis Oto un Jānis Andreas, kas Eiropas kluba uzaicinātajam viesim, bija sagatavojuši dažādus jautājumus. Tādejādi Mārcis varēja vairāk ar sevi iepazīstināt auditoriju. Uz jautājumu – Vai ir bijušas šaubas par basketbolu? Mārcis atbildēja: “Protams, ka es domāju. Katram sportistam tādas domas ir, kad apdomā – kāpēc es šito visu daru? Varbūt vienkārši jāķeras pie mācībām? Bet tādos gadījumos ir svarīgi nezaudēt motivāciju, saņemties un nepazaudēt ceļu”. Savukārt uz jautājumu, vai skolas laikā ir apmeklējis pulciņus? “Jā, es gāju korī un tautas dejās. Man patika visi organizētie pasākumi, bet kad sāku iet 10. klasē, bija mazāk laika un bija vairāk jāfokusējas uz treniņiem.” Savās atbildēs Mārcis pieminēja klases audzinātāju – Vitu Reinboomu. Mārcis Osis: “Viņa bija tas cilvēks, kurš mani iedvesmoja, atbalstīja, viņa attaisnoja manas kavētās stundas, lai varētu piedalīties treniņos.” Vita Reinbooma tika uzaicināta uz apbalvošanas ceremoniju, lai satiktu savu bijušo audzēkni.
Mārča Oša novēlējums: “Novēlu katram jaunietim no Ādažu vidusskolas sasniegt un piepildīt savus mērķus un ambīcijas! Galvenais ir nepadoties, lai arī cik grūti ir. Galvenais visiem veselību un sekmes mācībās!”
Godalgotās balvas par basketbola soda metienu sacīkstēm tika pasniegtas šādiem skolēniem – 5. vietas saņēmēji – Kristers Jurdžs 7.b, Leo Lavrovs 6.a, Valters Volkolākovs 10.b, Bruno Horsts 11.a, Darens Vītols 7.l, Zauda Konstante 5.a, Matīs Peimanis 6.b – 4. vietas ieguvēji – Kārlis Plūmīte 6.c,  Lauris Ludboržs 7.a, Rūdolfs Brūms 9.b – 3. vietas ieguvējs – Mārtiņš Lācis 8.g – 2. vietas ieguvējs – Rihards Klaušs 12.e – 1. vieta – Rūdolfs Vite 8.a, kurš ieguva maksimālo punktu skaitu 10/10. Foto
Klubs “Mazie eiropieši” pateicas ikvienam sacīkšu dalībniekam par iniciatīvu. Šī bija iespēja iegūt punktus, kuri summēsies Gada klases ietvaros.

Jānis Andreas (11.b)

521fa761 4838 481f a115 a8e0517d8065 126. septembrī plkst.14:00 Teātra klasē (324.kabinetā) tikšanās ar latviešu sinologu, diplomātu, pirmo Latvijas pilnvaroto lietvedi Ķīnas Tautas Republikā, Latvijas Universitātes Konfūcija institūta vadītāju un “Dzejas dienu 2023” balvas nominantu ķīniešu dzejas atdzejotāju Pēteri Pildegoviču.

WhatsApp Image 2023 09 15 at 18.16.46 kopijaWhatsApp Image 2023 09 20 at 09.56.02 1 kopijaPriecājamies par Ādažu vidusskolas 6. klašu skolēniem, kuri uzaicināti piedalīties Latvijas televīzijas erudīcijas spēlē „Gudrs, vēl gudrāks“. 14. septembrī aizraujošā un izaicinošā raidījuma ierakstā piedalījās Rūta Lauska no 6.a klases un Miķelis Auns no 6.g klases. MALAČI! Līdzjutēji aktīvi atbalstīja dalībniekus televīzijas studijā, bet mēs turēsim īkšķus pie televizoru ekrāniem 13. un 20. oktobrī.

1 20230923 074737Līdz 22. septembrim sākumskolā bijām kopā ar dzeju vairāk kā citā laikā. Jo tradicionāli Latvijā atzīmē Dzejas dienas, pieminot mūsu tautas dzejnieku Raini; lasot un klausoties dzeju, kā valodas atklāsmes formu. Protams, priecājoties arī par daudzu autoru-dzejnieku radīto. Šogad Dzejas dienu ietvaros, skolēniem bija piedāvātas rotaļas ar dzejoļiem, lai mācītos izprast dzejoļu saturu. Dzejoļos tika meklēti īpašvārdi, vietvārdi, skaitļa vārdi. Bija iespēja radoši rast kāda dzejoļa turpinājumu. Dzejoli varēja izdziedāt un izdejot. Arī zīmēt ilustrācijas! Foto

turiba1turiba23 TuribaBiznesa augstskola Turība uzņem vidusskolēnus Uzņēmējdarbības skolas jaunajā 2023./2024. gada sezonā, kurā jaunieši, tiekoties ar iedvesmojošām personībām un nozaru profesionāļiem, iegūs zināšanas un praktiskās iemaņas par dažādiem uzņēmējdarbības jautājumiem un aspektiem! Programmā piedalās Ādažu vidusskolas 11.b, 12.e un 12.b klases skolēni!
Uzņēmējdarbības skola ir lielisks veids arī kā sniegt kompetenču izglītību, apvienojot to ar skolu plānoto mācību saturu, lai attīstītu jauniešu prasmes strādāt komandā, kritiski domāt, analizēt un radīt.
Uzņēmējdarbības skolas ietvaros nodarbības notiks vienreiz mēnesī, kur jaunieši gan klātienē, gan tiešsaistē tiksies ar dažādiem ekspertiem par tādām tēmām kā, piemēram, personīgā zīmola atraisīšanu, par zaļo domāšanu kā ilgtspējīgu uzņēmumu nākotni, par konfliktu radošu risināšanu, par mākslīgā intelekta izmantošanu uzņēmējdarbībā un kritisko domāšanu. Tāpat šī projekta ietvaros jaunieši varēs doties ekskursijās uz uzņēmumiem, lai klātienē iepazītu konkrētā uzņēmuma darbu un specifiku.
Pirmā diena jau aiz muguras! Tiekamies nākamajās nodarbībās visa mācību gada garumā!

1 IMG 76335. klašu skolēniem septembra sākums ir adaptācijas laiks skolā, klases kolektīva saliedēšana. Laika posmā līdz 18. septembrim 5. klases skolēniem notika izglītojošas nodarbība “Attiecības”. Nodarbības tika organizētas, lai palīdzētu skolēniem attīstīt prasmes veidot attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem un risināt konfliktus.
Nodarbības laikā tika pārrunāti dažādi jautājumi. Skolēni atsvaidzināja savas zināšanas par to, ka pastāv dažādi attiecību veidi – starp draugiem, ģimenē, skolā, romantiskas vai draudzīgas attiecības. Attiecībās svarīgākais ir atvērta savstarpējā komunikācija. Tas ir pamats konfliktu risināšanai. Svarīgi izvērtēt, vai cilvēki, ar kuriem pavadām laiku, mūs ietekmē pozitīvi, vai negatīvi (ņirgāšanās, aprunāšana, skolas kavēšana, atkarības) jeb vienaudžu spiediens. Svarīgi katrā situācijā pieņemt pārdomātu lēmumu. Lai izdodas nodarbībā iegūtās zināšanas un prasmes pielietot ikdienā!! Foto
Nodarbības notika projekta "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novada pašvaldības Ādažu pagastā" Nr.9.2.4.2/16/I/001 ietvaros.

1 380942476 738289261675395 7624837241353191358 nAtzīmējot ANO Starptautisko miera dienu un turpinot ikgadējās tradīcijas, 21.septembrī pie Ādažu vidusskola tika iestādīts ozols. Šoreiz tika stādīts ļoti īpašs koks – Glika ozols!
Glika ozolu stādi ir izaudzēti no zīlēm, kas ievāktas no ozoliem, kuri aug pie Alūksnes mācītāju muižas un, kā vēsta tradīcija, tos ir stādījis pats Ernests Gliks – pirmais cilvēks, kurš iztulkoja Bībeli latviešu valodā.
“Bībele ir vecās latviešu rakstniecības stūrakmens. Tās saturs noteica tautas tālāko garīgo attīstību,” savulaik sacīja izcilais pedagogs, dzejnieks, literatūrkritiķis un literatūrvēsturnieks Teodors Zeiferts, tā uzsverot Ernesta Glika devumu latviešu valodas attīstībā.
Atzīmējot 500 gadus kopš Reformācijas, Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca Glika ozolus pērn stādīja visā Latvijā.
Ozola sastādīšanas pasākumu organizēja Ādažu vidusskolas Eiropas klubs "Mazie Eiropieši".

   No ozola saule lēca,
   Ozolā norietēja;
   No ozola es paņēmu,
   Sava mūža padomiņu."

Rūpēsimies un lolosim! Lai aug, kuplo un nes spēku visai Ādažu vidusskolas saimei! Foto

378831948 697888202360598 5776447503524515476 nSestdien, 16. septembrī, Ādažu novadā, ciematā "Dailas", tika atklāts sestais Laimes koku parks Latvijā!
Arī Ādažu vidusskola iestādīja savu koku, jo tikai kopā mēs veidojam savu Ādažu novadu!
Akciju "Laimes koki" Pasaules talkas ietvaros Lielā Talka organizē ar mērķi veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.
Skolas direktore Solvita Vasiļevska: “Ādažu vidusskolai tagad ir sava liepiņa Laimes koku parkā! Par laimīgiem skolēniem, skolotājiem un Ādažiem!”

0 3 e klase Daugavpils Inovaciju centrs 2Septembra sākumā Ādažu vidusskolas 3.a, 3.g un 3.e klases izmantoja brīnišķīgu iespēju apmeklēt Daugavpils Inovāciju Centru.
Katrai klasei bija iespēja padziļināt savu izpratni par STEM nozari pēc izvēles piedaloties divās darbnīcās - robotikā, kurā bērni paši iemēģināja spēkus programmēšanā, kosmosa jeb raķešu izgatavošanas meistarklasē, vai arī kopīgi veikt ķīmijas eksperimentus iepazīstot aizraujošo vielu un šķīdumu pasauli. Tā bija laba iespēja dabaszinību mācību vielu apgūt interesantāk, visu izmēģinot pašiem.
Pēc nodarbībām skolēni devās iepazīt Inovāciju centra pastāvīgās ekspozīcijas zāles, kuras ir izvietotas vairāk nekā 940m2 platībā. Tajās patstāvīgi varēja izmēģināt kā darbojas dažādi fizikas likumi, apgūt finanšu gudrības, uzzināt par veselīgu ēšanu un ķermeni, kā arī apskatīt šūnas mikroskopā.
Skolēniem lielu sajūsmu sagādāja ekskursijas noslēgumā apskatītais Daugavpils cietoksnis un mini Zoo. Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search