Vārda dienu svin: Maigurs, Mārica, Māris / 22.09.2021

Foto dzudistiSerbijas galvaspilsētā Belgradā no 11. līdz 19. septembrim norisinājās ISF U15 Pasaules skolu sporta spēles. Spēlēs piedalījās 2500 dalībnieki no 36 valstīm. Latvijas Džudo federāciju spēlēs pārstāvēja 22 džudisti, to vidū 2 sportistes no Ādažu vidusskolas: Lavrova Dēlija (7.b) un Usmanova Amina (8.a).
Mūsu skolas meitenes, ņemot vērā ļoti plašo un sīvo konkurenci, rādīja teicamu sniegumu. Lavrova Dēlija (7.b) – izcīnīja 5 vietu, bet Usmanova Amina (8.a) – izcīnīja 7 vietu.
Apsveicam meitenes!!!! Paldies trenerim, sporta skolotājam Leonīdam Kuzņecovam! Veiksmi turpmāk!

0 AE453D9F 4A0C 4624 8143 08291BCB1B96 CopySekojot līdzi notiekošajam pasaulē- dabas katastrofas, milzu ugunsgrēki, gaisa piesārņojums - ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību mūsu planētas problēmām dabas aizsardzības jautājumos un mēģināt tās risināt vai vismaz mazināt. ENO tīkls ir viens no galvenajiem koku stādītājiem pasaulē, iestādot ap 20 miljoniem koku. Ādažu vidusskolas 5.-9. klašu kluba "Mazie eiropieši" skolēni un skolotājas D. Matisone un I. Miķelsone tikās ikgadējā ENO koku stādīšanas akcijā, lai novērstu globālo sasilšanu. Šī akcija ir viena no pirmajām, kuru Eiropas klubs sāka organizēt. Paskatoties apkārt, lielākā daļa no redzamajiem kokiem un dekoratīvajiem krūmiem skolas apkārtnē ir kluba stādīti. Uzskatām, ka svarīgi ir saglabāt šo tradīciju.  Foto

Cin2Skolas soma LV100 krasains CopyCin1Cin2Cin3MĀCĪBU EKSKURSIJA uz kinopilsētiņu Cinevilla
17.09.2021. 9.e klase

9.e klase 17.septembri devās uz  kinopilsētiņu “Cinevillu”. Cinevilla ir lielākais filmēšanas laukums Latvijā un ir vienīgā tik plaša mēroga brīvdabas kino ekspozīcija Baltijā.
Devāmies ekskursijā gida pavadībā, kur apskatījām visu, ko Cinevilla var piedāvāt, – ekspozīciju filmai “Nameja Gredzens”, dekorācijas filmām “Sapņu komanda”, “Rīgas sargi”, “Klases salidojums 2” un “Dvēseļu putenis”. Uzzinājām, ka Cinevillu izmanto arī ārvalstu kino režisori.
Nākamā aktivitāte bija “šovs”. Bija iespēja pašiem iejusties aktieru lomās un izspēlēt mazas, bet smieklīgas ainas, kuras filmēja un beigās samontēja īsfilmu. Tad sekoja foto orientēšanās pa visu Cinevillas teritoriju, kuras laikā bija jānofotografējas pie 31 filmu objekta. Pēc kārtīgas noskriešanās devāmies pusdienās uz Cinevillas kafejnīcu.
Ekskursija bija izzinoša, aizraujoša, saliedējoša un deva iespēju labāk iepazīt klases biedrus, un šī bija pirmā kopīgā ekskursija pēc ilgā attālinātā mācību laika.
Paldies Latvijas skolas somai par iespēju pavadīt rudens dienu kino gaisotnē kopā ar klases biedriem!

EKO Zalais karogsĀdažu vidusskolai piešķirts Starptautiskais Zaļais Karogs 2021./2022. mācību gadam par sasniegumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā izglītības iestādē un tās apkārtnē.

1 IMG 20210919 WA0017 CopyAizvadītajā sestdienā "Svētki esam mēs" #DziedUnDejo2021 norišu atklāšanas tiešraidē LTV.lv, REplay.lv, LSM visas dienas garumā gavilēja bērni visā Latvijā uz četrām skatuvēm - Vidzemē, Zemgalē, Latgalē un Kurzemē.
Ielūkojieties aizkadros no Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs skatuves Ādažu vidusskolas tautas deju kolektīva “Rūta” mīlestībā pret deju. Deju kolektīva vadītājas Vita Reinbooma un Ināra Mičule.  Foto

lasi un verte 21Arī šogad Ādažu vidusskolas bibliotēka ir saņēmusi "Bērnu un jauniešu žūrijas" grāmatas un iesaistījusies žūrijas darbā. Diemžēl šoreiz nav grāmatu vecākiem.
Interesenti var sākt lasīšanu! Ar prieku mazos Bērnu žūrijas ekspertus (5-10 gadi) gaida bibliotēkā Ādažu sākumskolas telpās, bet Jauniešu žūrijas ekspertus (11-14 un 15- 18 gadi) bibliotekāre gaida Ādažu vidusskolas bibliotēkā.
Iesaisties Vislatvijas programmā - izlasi vismaz 5 no 6 piedāvātajām grāmatām, tad bibliotēkā aizpildi balsojuma anketu un, iespējams, tieši Tu saņemsi pārsteiguma balvu.

1 dz m m CopyŠodien  Ādažu vidusskolas 3. stāva gaitenī "ienāca dzeja". Dzejas mēnesī skolēni lasīja dzeju arī mūzikas stundās. Tā kā domājam par nošu rašanās garo ceļu, bija jāveido skaņuraksts Viduslaiku stilā un jāsakomponē mūzika sev tuva dzejnieka vārsmām. Tas izrādījās sarežģīti, bet rezultāts sniedza gandarījumu.   Foto

Piekļūstamības paziņojums