Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils / 05.08.2021

Nodarbības 5. klašu skolēniem “Drošība internetā”

file16343499 nparks drosiba internetaNo 14. līdz 17. decembrim 5.abcdeg klašu skolēniem attālināti MT platformā notika nodarbības “Drošība internetā”, ko vadīja biedrības “Papardes zieds” veselības veicināšanas konsultanti Gatis Pavārs, Elvis Dudarevs un asistents Jānis Piternieks. Nodarbības mērķis – palīdzēt skolēniem apzināties dažādus riskus interneta vidē (t.sk. sekstings), atpazīt riskantas situācijas un zināt, kā rīkoties nedrošās situācijās. Galvenie nodarbībā pārrunātie jautājumi: mediju un vienaudžu ietekme lēmumu pieņemšanā; nav iespējams izsekot tam, kur nonāk interneta vidē publicēts materiāls; publicējot internetā savas bildes un personīgo informāciju, pastāv risks, ka tā var tikt izmantota pret tevi; emocionālā vardarbība internetā, nepilngadīgu personu kailfoto publicēšana ir krimināli sodāma; prasmes droši izmantot interneta vidi (drošības uzstādījumi u.c.); esot jaunietim, var gadīties izdarīt kaut ko muļķīgu un nepārdomātu, kas vēlāk var nopietni ietekmēt dzīvi arī pēc vairākiem gadiem, kad jau būsi izaudzis; palīdzības saņemšanas iespējas. Paldies par nodarbību!

Piekļūstamības paziņojums