Vārda dienu svin: Osvalds, Arvils / 05.08.2021

Karjeras nodarbības 1. – 2. klašu skolēniem “Palīdzi izvēlēties profesiju!”

Palidzi izveleties profesijuLaika posmā no marta līdz  maija beigām 1. – 2 klašu skolēniem bija iespēja piedalīties tiešsaistes karjeras nodarbībās “Palīdzi izvēlēties profesiju!”
Nodarbības sākuma tika izvirzīti jautājumi – Kas ir karjera? Kas ir karjeras konsultants? Ko dara karjeras konsultants?
Skolēni iejutās karjeras konsultanta lomā, un palīdzēja izvēlēties piemērotu profesiju nodarbības galvenajam varonim – Lācēnam. Tika veidota skolēnu izpratne par to, kā noteikt spējas, prasmes un kā pieņemt lēmumu par atbilstošāko nodarbošanos, balstoties uz spējām un prasmēm un interesēm. Skolēni diskutēja par lēmumu pieņemšanu un to, ka lēmumi katram jāpieņem pašam. Izrādās, karjeras konsultanta darbs nav viegls, bet ļoti interesants.
Skolēni labprāt diskutēja par izglītību, par izglītības nepieciešamību, par to, kāpēc jāmācās un, ka cilvēks mācās visa mūža garumā.

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants

Piekļūstamības paziņojums