Vārda dienu svin: Lolita, Vitolds / 30.05.2023

booked.net

Jaunumi

Latvijas Leļļu teātris “Sniega karaliene”

Sn kar 2Sn kar 1Sn kar 3Skolas soma LV100 krasains CopyLatvijas Leļļu teātris Sniega karaliene”
15.12.un 16.12.2021. 5. klases

Izrāde veidota pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem "Sniega karaliene", un izrādē akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldētu sirdi un atgūst tos, kuri nokļuvuši ļaunuma atkarībā. Negatīvais Sniega karalienes tēls ir ļoti spilgts, bet ne tāds, kas spēj uzvarēt visu labo. Izrādē skan Valda Zilvera mūzika, kas ir ļoti emocionāla - īpaši izteiksmīgi ir tie motīvi mūzikā, kas raksturo Gerdas pašaizliedzīgo un neatlaidīgo cīņu par Kaju.
5. klašu skolēni Latvijas Leļļu teātra izrādi “Sniega karaliene’ skatījās literatūras stundu laikā, jo  2. semestra sākumā H. K. Andersena literārā pasaka ir iekļauta mācību saturā. Noskatoties izrādi, skolēni guva priekšstatu par pasakas tēliem, to raksturiem un sižetisko līniju. Izrādē ir akcentēta allaž aktuālā doma, ka mīlestība un sirds siltums atkausē pat ledus kristālā sasaldēto sirdi, un tāpēc kā galveno uzdevumu izvirzījām vērtību audzināšanu.  
Pēc izrādes noskatīšanās skolēni izteica savas domas par redzēto. Viņiem patika gan skaistās lelles, gan tērpi, gan dekorācijas -  “Man patika tērpi un dekorācijas. Īpaši skaists bija Sniega karalienes tērps.” Skolēniem izrāde raisīja daudz emociju -  “Izrāde bija nedaudz skumja, taču laupītāji bija smieklīgi. Tas bija interesanti.” un “Izrādē bija ļoti skaistas lelles. Man patika, kā Gerda uzvarēja Sniega karalieni un atbrīvoja Kaju.”
Skolēnu vērtējumā viens no emocionālākajiem brīžiem izrādē bija Gerdas un Laupītājmeitenes sastapšanās.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search