Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna / 21.05.2024

booked.net

Jaunumi

Piena diena ĀVS PII grupiņās

1 piena dSalā sasalst, siltumā sabiezē. Kas tas ir? (Atbilde-piens)
Daudzas lietas ir tik pierastas, bet ne vienmēr zinām, kā tās rodas. Sviests, biezpiens, siers – veselīgi produkti, kuri gandrīz katru  dienu ir uz mūsu  galda. Vai bērni zina, kā šie produkti rodas, no kurienes rodas piens, vai  biezpiena sieriņiem arī ir kāda saistība ar pienu?
11.janvāris - Piena diena, kurā tad cītīgi pētījām piena ceļu – ne to, kas debesīs, bet nelielu daļu no tā, kā no piena rodas dažādi produkti, cik dažādus piena veidus šobrīd varam iegādāties - govs pienu, kazas pienu, sojas pienu, mandeļu pienu, rīsu pienu, kokosriekstu pienu! Tika noskaidrots piena ceļš “no gotiņas līdz galdam”, runāts par piena produktiem, to daudzveidību un nepieciešamību šos produktus lietot uzturā - pienā ir  daudz kalcija un D vitamīna -  kaulu veselībai ļoti svarīgas uzturvielas.
Kā ierasts, pirmsskolā uzsvars tika likts uz praktisko darbošanos -tika kulti gan piena augļu kokteiļi, gan veikti eksperimenti, lai uzzinātu, kas notiek, ja krāsainu gāzētu dzērienu sajauc ar pienu (eksperimenta sākumā limonādes ir dažādās krāsās, eksperimenta beigās dzēriens paliek caurspīdīgs) un kas, ja to izmanto krāsu vietā, rakstot vēstuli (“slepenā ziņa”-rakstiet ar pienā iemērktu otu, ļaujiet rakstam labi nožūt un, lai izlasītu, vienkārši gludiniet to ar karstu gludekli).
Vēl viena diena pilna jaunu atklājumu un pārsteigumu!   Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Aktuālie jaunumi

Search