Vārda dienu svin: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks, Miģelis / 29.09.2023

booked.net

Jaunumi

Izglītojošas nodarbības “Administratīvā atbildība” 8. - 9. klašu skolēniem

1 IMG 20230330 105204No 20. līdz 30. martam Ādažu vidusskolas 8.-9. klašu skolēniem izglītojošu nodarbību “Tava administratīvā atbildība” vadīja Ādažu novada pašvaldības policijas darbinieki.
Nodarbības laikā tika runāt par administratīvo un kriminālo procesu, par atšķirībām, par atbildību, kāda iestājas bērnam un vecākam par noteikumu neievērošanu. 
Tika atgādināts, ka skolas IKN neievērošana tiek kvalificēts kā sīkais huligānisms, par ko ir sods sākot no 70,00 euro., ko maksā vecāki. Piemēram par alkohola un smēķēšanas pārkāpumu var uzlikt par pienākumu apmeklēt vairākkārtīgi narkologu, lai saņemtu palīdzību atteikties no atkarību izraisošām vielām. Tāpat par pārkāpumiem nepilngadīgai personai var uzlikt par pienākumu apmeklēt Uzvedības korekcijas speciālistu un/vai sabiedriski derīgus darbus.
Vēl skolēni dalījās savā pieredzē, kad ir redzējuši vai varbūt pat paši saskārušies ar pārkāpumiem. Tika izrunātas un izmodulētas situācijas, kā būtu jārīkojas. Tika atgādināts, ka saņemtais sods var būtiski ietekmēt nākotnē karjeras izvēli, un ka arī darbavieta var pieprasīt ziņas par sodāmību. Un tad pat seni jo seni administratīvie pārkāpumi būs zināmi darbavietai.
Tika pastāstīts arī par interneta lietošanas nosacījumiem, ka internets nekad neko neaizmirst, bet saglabā informāciju. Tādejādi liekot aizdomāties kur un kādu informāciju skolēni ievieto. Protams tika runāts arī par necenzētiem vārdiem un to lietošanu – sīkais huligānisms.
Esam zinoši, rīkosimies atbildīgi, rūpēsimies par sevi un neradīsim šķēršļus nākotnes sapņu realizācijai!   Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search