Vārda dienu svin: Artis, Artūrs / 17.06.2024

booked.net

Jaunumi

Rīgas Doms apmeklējums

Rigas Doms1Rigas Doms2latvijas skolas soma logo krasains 1

Rīgas Doms apmeklējums
19.04.2023.
Ādažu vidusskolas 9.c un 9.e klases skolēni kopā ar savu klašu audzinātājām Inesi Lērumu un Ligitu Strautnieci š. g. 19. aprīlī  apmeklēja Rīgas Domu.
Skolēnu iespaidi:
Uzzinājām daudz interesanta par Rīgas Doms vēsturi un arhitektūru. Interesants bija gida stāstījums par baznīcas iekšpagalmu, kur apglabāja dižciltīgos, bet baznīcas ārpusē -  vienkāršos cilvēkus.
Ļoti patika freskas, kuras mūsdienās ir atjaunotas.
Aizkustināja ērģeļu koncerts, jo bija iespēja redzēt ekrānā, kā mākslinieks spēlē un sagatavo ērģeles nākošajam skaņdarbam, mainot reģistrus. Pēc koncerta bija iespēja apskatīt ērģeles, redzēt cik daudz ir pedāļu, kuri izvietoti trīs rindās, gids paskaidroja, kā tiek pārslēgti reģistri.
Gids pastāstīja, ka dievkalpojuma laikā dzied studentu vai skolēnu koris. Lai visi cilvēki, kuri ir atnākuši uz dievkalpojumu, varētu redzēt un dzirdēt mācītāju, ir izveidots paaugstinājums – kancele.
Aizraujošs bija gida stāstījums par apustuļiem, kuri ir izveidoti apkārt mācītāja kancelei. Uzzinājām, ka katram apustulim rokās ir priekšmets ar kuru viņš nogalināts.
Iespaidīgs bija svētā ūdens trauks, kas veidots no akmens.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search