Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna / 21.05.2024

booked.net

Jaunumi

Ērika Vilsona monoizrāde “Hamlets”

IMG 20230509 104357latvijas skolas soma logo krasains 19. maijā 10.abc, 11.abce un 12.abc klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Ērika Vilsona monoizrādē “Hamlets”, kas veidota pēc Viljama Šekspīra populārākās un meistarīgākās lugas “Hamlets” motīviem. Uzmanības centrā tēlojuma vietā bija stāstījums, kas pievēršoties sižeta attīstībai un tā dramaturģiskajai struktūrai, veidoja skatītājus iesaistošu sarunu. Ē.Vilsons, personiski uzrunājot skolēnus, attīstīja sižetu un atklāja tajā ietvertā konflikta būtību, iztirzājot darbojošos personu raksturus, to motivāciju, norādot uz viņu izvēles iespējām, individuālo domāšanas procesu un šī procesa saistību ar apstākļiem, kuros šie raksturi darbojas, tādējādi veicinot jauniešu spēju izprast dažādus skatījumus uz problēmsituāciju un vēršot jauniešu uzmanību ne tikai uz tikai uz dramaturģisku darbu veidojošiem elementiem un to nozīmi teātrī, bet arī uz teātra kā mākslas nozīmi domāšanā par indivīda attiecībām ar sabiedrību klases kolektīvā vai ģimenē, kā arī uz dramaturģisko likumsakarību saistību ar dzīvās pasaules likumsakarībām, kas kļūst aktuālas saskarsmē ar līdzcilvēkiem. Jauniešiem pašiem bija iespēja rast atbildes uz jautājumiem, kurus darbs uzdod: kas ir taisnīgums, kā un vai to ir iespējams īstenot dzīvē, kā ir iespējams būt godīgam pasaulē, kurā godīgums nav izdevīgs.
Ēriks Vilsons: "Nevienu klasisku dramaturģisku sacerējumu – vienalga, tas ir iekļauts mācību programmā vai nav – nevar aplūkot atrauti no šīsdienas konteksta. “Hamlets” ir darbs, kas, paaudzēm mainoties, nezaudē aktualitāti un vienmēr spēj atklāt kaut ko patiesu un svarīgu par šodienu. Šī luga ir viens milzīgs noslēpums, kurš sakņojas mūsos un liek aizdomāties par būtisko – kāpēc mēs esam šajā laikā, ko darām, un kāpēc mēs vispār dzīvojam!" Foto
Monoizrādi “Hamlets” bija iespēja noskatīties pateicoties “Latvijas Skolas Somas” projektam.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Aktuālie jaunumi

Search