Vārda dienu svin: Andrejs, Andrievs, Andris / 30.11.2023

booked.net

Jaunumi

Atklātā stunda - VĒLĒŠANAS KĀ DEMOKRĀTISKA LĪDZDALĪBAS FORMA

1 D 3Ādažu vidusskolas EPVS programmas ietvaros 12.maijā noritēja atklātā stunda -VĒLĒŠANAS KĀ DEMOKRĀTISKA LĪDZDALĪBAS FORMA.
Stundā piedalījās viesis - Edgars Ikstens, Ādažu vidusskolas absolvents, Eiropas kluba dibinātājs un pirmais prezidents, šobrīd Rīgas Domes deputāts. Dalībnieki 10.a klases jaunieši un EPVD pārstāvji. Atklātās stundas sākumā skolotāja S.Savicka aktualizēja jautājumu - kas ir demokrātija, demokrātija kā ideāls, demokrātija kā dzīvesveids un pieredze. Pieminēts tika 2023. gads kā Eiropas prasmju gads, kas fokusējas uz konkurētspēju, līdzdalību un talanta veicināšanu. Demokrātisko iemaņu veicināšana skolā Eiropas mēneša ietvaros. E.Ikstens pieskārās jautājumam - vēlēšanām kā aktīvai līdzdalības formai. Tika izvērtēta vēlēšanu statistika un jauniešu vēlēšanu aktivitāte pēdējā laika posmā Latvijā. Kā arī jauniešu iespējas piedalīties nākotnes procesos tuvākajā apkārtnē, valstī un kontinentā, kas nodrošinātu stabilitāti, ilgtermiņa attīstību, drošību un ģeopolitisko kursu. 
Vairākus  jauniešus ieinteresēja demokrātisko procesu nozīmīgums un indivīda atbildīgums. Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search