Vārda dienu svin: Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna / 21.05.2024

booked.net

Jaunumi

Mācāmies un iegūstam velosipēda vadītāja apliecību savā skolā!

vasara ar veloVelobraukšana kļūst arvien populārāka, pie skolas var redzēt garas velosipēdu statīvu rindas – daudzi bērni izvēlas braukt uz skolu ar savu velosipēdu, tā izkustoties pirms ilgās sēdēšanas un ienāk klasē svaigi un darba spara pilni. Ceļu satiksmes likums kopš 2014. gada paredz, ka braukt ar velosipēdu ceļu satiksmē patstāvīgi atļauts personai, kura sasniegusi 10 gadu vecumu un kurai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.
Ādažu vidusskola ir iesaistījusies projektā "Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā", lai nodrošinātu iespēju skolēniem, pēc ceļu satiksmes noteikumus apguves, kārtot velosipēdu vadītāju eksāmenu skolā. Skolēnu zināšanas ir ieguvums pašam bērnam un sabiedrībai kopumā, jo mazais gājējs vai velosipēdists daudz labāk izprot kopīgos satiksmes nosacījumus un varēs vieglāk atrast savu vietu tajā.
Skolēni izmanto CSDD izstrādātos mācību un metodiskos līdzekļus „Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”, lai sagatavotos atbildīgai, uz zināšanām balstītai un drošai rīcībai uz ceļiem un ielām. Vizuāli viegli uztveramie video sižeti aicina velosipēdistus vairāk domāt par savu drošību, sadarbību, uzmanību un, protams, par satiksmes noteikumiem. Paldies vecākiem par aktīvu līdzdalību.
25.maijā 28 3.-6. klašu skolēni veiksmīgi nokārtoja CSDD velosipēda vadītāja eksāmenu. 2022./2023. mācību gada laikā eksāmenu veiksmīgi nokārtoja un apliecināja gatavību drošai satiksmei ar velosipēdu 230 skolēni. Aicinām aktīvi mācīties ceļu satiksmes noteikumus visus skolēnus, kuriem nav velosipēda vadītāja apliecības, lai nokārtotu eksāmenu, iegūtu tiesības un varētu doties uz skolu ar savu transporta līdzekli.
Ja Tev vēl nav tiesību, izmanto laiku lietderīgi, sagatavojieties eksāmenam vasaras brīvdienu laikā un septembra sākumā tiekamies eksāmenā! Gatavojoties eksāmenam, izmanto www.berniem.csdd.lv izveidoto sadaļu velosipēdu vadītājiem http://berniem.csdd.lv/.../satiksmes.../velosipedu-vaditaji. Tajā apkopota informācija, kas jāzina ikvienam velobraucējam.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Aktuālie jaunumi

Search