Vārda dienu svin: Artis, Artūrs / 17.06.2024

booked.net

Jaunumi

Izrāde “Smalkās kaites”

SmalkasKaiteslatvijas skolas soma logo krasains 1Izrāde “Smalkās kaites”
04.10.2023.
Ādažu vidusskolas 9.b un 12.c klases skolēni noskatījās Valsts Leļļu teātra izrādi "Smalkās kaites". Trīs aktieri ar trīs mākslinieces Kristīnes Jurjānes radītām lellēm iestudējumā izspēlē trīs Erika Ādamsona noveles, kas atklāj cilvēka iekšējās jūtu un domu pasaules sarežģīto, brīžiem patoloģisko, brīžiem smieklīgo dabu, kas katru cilvēku padara neatkārtojamu un unikālu.
Skolēnu iespaidi
Izrāde mani patīkami pārsteidza, jo, izrādās, ar lellēm arī var precīzi attēlot Ē. Ādamsona sīki aprakstītās psiholoģiskās kaites. Teiktu, ka aktieri bija profesionāli, jo tas nebūt nav viegli trijatā atdzīvināt lelli un attēlot pastiprinātas dramatisma vai pat traģisma, bet citkārt komiskas un traģikomiskas dzīves situācijas. Kā rakstījis pats Ē. Ādamsons: ‘’Dažs labs šos nejaukos sīkumus nemaz neievērotu.’’ Domāju, ka šis citāts raksturo E. Kaufeldu un viņa komandu. Pieskaņotā mūzika, spožās gaismas un kolorītās lelles pieredzi padarīja baudāmu. Noteikti ieteiktu noskatīties šo izrādi, ja interesē psihoanalītiskais noveļu žanrs, jo ļautu iepazīt alternatīvu šim mākslas veida baudījumam. (Edmunds)
Ņemot vērā, ka pirmo reizi apmeklēju leļļu teātra izrādi, man tā ļoti patika un es labprāt to noskatītos vēlreiz. Es ar lielu interesi vēroju, kā aktieri piešķir lellei dzīvību ar savu roku veiklību un padara izrādi unikālu. Noteikti ieteiktu to noskatīties ikvienam jaunietim, jo tā tiešām bija jauna un interesanta pieredze. (Eva)
Režisors Edgars Kaufelds teica: “Lai arī impulss nāca no novelēm, šīs kaites nav tikai trīsdesmito gadu kaites – tās eksistēs mūžīgi, piebilstot, ka izrāde ir ļoti pietuvināta šodienai.” Es varu piekrist viņa vārdiem, jo arī man ir domas, uz kurām koncentrējos un kuras traucē ikdienā. Bija aizraujoši vērot, kā izrādē tās tiek izspēlētas, parādot skatītājiem, ka tā arī var būt. Galvenie tēli bieži vien nonāca konflikta situācijās, ar kurām nebija viegli tikt galā. Vēlos uzslavēt aktieru profesionālismu, kuri ļoti prasmīgi, rūpīgi un reāli atveidoja tēlus. Redzēju, ka izrādes tapšanā ieguldīts liels darbs, tomēr nereti aktieru pārspīlētais tēlojums man traucēja skatīties. Aktieri bija tikai trīs, bet noteikti tika galā ar visu, pievēršot uzmanību pat vismazākajām detaļām. Man kā skolniecei redzēt izrādi bija noderīgi, jo tās ir kaites visas dzīves garumā, proti, cilvēkiem mēdz būt savas kaprīzes dažādu iemeslu dēļ. Vārdu sakot, jābūt saprotošiem un jādomā par līdzcilvēkiem.(Adrija)
Noskatoties izrādi “Smalkās kaites”, es pārliecinājos, ka ir ļoti svarīgi runāt arī par sīkumiem, jo to pārrunāšana vai atrisināšana veido stiprāku saikni cilvēku savstarpējās attiecībās. Mūsdienās ar komunikāciju sarežģījumi diemžēl ir daudziem cilvēkiem, tāpēc visiem iesaku aiziet uz šo izrādi, lai izprastu tās nozīmi un ietekmi uz attiecībām.(Paula)

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search